Bonusy u povinného ručení lze snadno převést


Bonus lze snadno převést ze staré pojistky na novou nebo jej uplatnit při sjednání havarijního pojištění. Bonus je vlastně sleva na pojištění, která je přiznána majiteli nebo provozovateli vozu za předchozí bezeškodní průběh pojištění. Jezdíte-li bez nehod, dostanete slevu na povinném ručení, přičemž se tato sleva může ve specifických případech vyšplhat až do výše 65%. Bonus je evidován v České kanceláři pojistitelů (ČKP) vždy na rodné číslo nebo identifikační číslo pojistníka.

Pro stanovení výše bonusu se zohledňuje pouze doba pojištění v měsících bez ohledu na to, jaké vozidlo máte pojištěné. V případě, že si pořizujete nové vozidlo, nepřicházíte prodejem starého vozu o své vyježděné bonusy. Ty Vám zůstávají a je možné je převést na další vozidlo, protože v případě osobního vozu jsou evidovány na rodné číslo.

Nastřádané bonusy je možné často dokonce uplatnit i na více vozidel. Vždy záleží na konkrétních podmínkách pojišťovny. Podmínky pro výpočet bonusových měsíců a pravidla převodu bonusu se liší mezi pojišťovnami, a proto se vyplatí nechat si dát nabídky od více pojišťoven, zejména jezdíte-li delší dobu bez nehod.

Chcete si sjednat povinné ručení a nevíte Váš bonus? Zjistíme jej pro Vás obratem. Stačí nám zavolat na 810 200 211 nebo napsat na info@klik.cz. Nejlepší možností je pak jednoduše si na Klik.cz srovnat nabídky povinného ručení a naši specialisté Vám Váš aktuální bonus rádi sdělí a přizpůsobí výslednou cenu tak, aby Vaši slevu plně odrážela.